Restaurační pivovary společnosti M.B.S.

Restaurační pivovary M.B.S. je možno dodat ve vícero různých kombinací použité technologie. Z hlediska varné soupravy je možné nabídky rozdělit na tradiční měděné varné soupravy a nebo modernější verzi z leštěné nerezi s mosaznými prvky. Varná souprava je srdcem každého pivovaru a u restauračních minipivovarů to platí dvojnásob. Varná souprava vystavená na viditelném místě pro zákazníky tvoří polovinu marketingu každého úspěšného restauračního minipivovaru. Varná souprava kromě svých designových kvalit, kterými vytváří jedinečnou atmosféru každé pivnice/restaurace, také hlavně vytváří hranice a limity možné produkce minipivovaru.

Restaurační minipivovary ať už měděné nebo celonerezové varianty jsou schopny vařit dekokční i infuzní metodou a jsou schopny tak uvařit jak dvourmutový klasický plzeňský ležák tak i svrchně kvašené speciály jako APA, IPA atd.

Doba trvání jedné várky je od 8 (infuze) do 11 hodin (dekokce-2 rmuty)

 

Po typu varné soupravy je pak ještě potřeba rozhodnout jakým způsobem bude probíhat hlavní a finální fermentace. Z tohoto hlediska pak lze hlavní kvašení rozdělit na otevřené spilkové kádě a cylindro-kónické tanky. Finální kvašení pak na vzduchem či vodou chlazené ležácké tanky z nichž každý nabízí své pro a proti. Svou roli při jejich výběru tedy určitě sehrají prostorové možnosti, druh vybraného chlazení, možné stavební úpravy a jejich náklady a v neposlední řadě také cena takových pivních tanků. Pak již jen vyberete variantu horizontálního či vertikálního postavení daných tanků.

Vzorove Rozmisteni Restauracni A
Vzorove Rozmisteni Restauracni B
Vzorove Rozmisteni Restauracni
Popis vybraných komponent vzorového příkladu

Jeden tisíc litrová měděná varianta restauračního minipivovaru. Měděná “dvounádobová” varna, která se skládá z rmuto-mladinového kotle, scezovací nádoby a výřivé kádě. Scezovací nádoba je umístěna nad výřivou kádi v jedné polovině varné soupravy. Varná souprava uvaří až 1 000 litrů hotového piva na jednu várku. Varná souprava je v základu ve verzi poloautomatu, ve kterém je z dotykového displaye varny možno ovládat pneumatické klapky na vstupu ventilů s párou a vodou. Obsluha tedy může nastavovat jednotlivé kroky teplot, na které má varná souprava vařit a také objem napouštěné vody. Zbytek klapek a ventilů varny je ve verzi poloautomatu manuálních.

V modelovém příkladu jsme do našeho pivovaru umístili jak spilky, tak cylindro-kónické tanky. Spilkové kádě s pracovním objemem 2 000 litrů zde slouží k hlavnímu kvašení 75-90% celkové produkce pivovaru. Jedná se o celonerezové kádě s automatickou regulací teploty díky samostatnému vodnímu chlazení v duplexním plášti, teplotnímu čidlo a termostatu umístěném v hlavním kontrolním rozvaděči. Spilkové kádě umístěné za skleněnou stěnou v samostatné místnosti splňují vysoké hygienické nároky a zároveň díky své viditelnosti tvoří další platnou marketingovou složku minipivovaru.

Po spilkových kádích je potřeba dalších fermentačních nádob, ve kterých může proběhnout finální kvašení, ležení a stáčení piva. K tomuto účelu jsou v naší vzorové sestavě umístěny tyto vertikální vodou chlazené tanky s užitným objemem 2000 litrů. Osazení, kvalitativní provedení a parametry tanků je možné individuálně pozměnit přesně podle potřeb každého zákazníka.

Aby minipivovar byl schopen produkce i speciálních piv, moderních pro dnešní dobu, jsou v pivovaru umístěny i cylindro-kónické tanky o užitné velikosti na jednu várku. Cylindro-kónické tanky je možno využít jako pro hlavní tak i pro finální kvašení. CK tanky jsme pak také schopni vyrobit a dodat v několika kvalitativních provedeních a s různými certifikáty tlakové nádoby (PED, GOST-R), vždy přesně na základě zákazníkových potřeb. Standartní osazení tanku si můžete prohlédnout v sekci Produkty / Komponenty / Cylindro-kónické tanky.

Tato izolovaná, celonorezová nádoba vybavena chladícím šnekem, slouží ke skladování a chlazení upravené varní vody, která následně slouží ke schlazení mladiny v jedno-stupňovém chladiči mladiny. Ohřátá na cca 80°C pak z chladiče mladiny putuje rovnou do zásobníku horké vody, kde je udržována až do samotného varného procesu.

Mobilní sanitační zařízení sloužící k sanitaci systému potrubí a nádob (tanků) minipivovaru. Zařízení je vybaveno vlastním čerpadlem k cirkulaci sanitačních roztoků a dvěma zásobníky na louh a kyselinu. Nádoba je osazena také vlastním elektrickým ohřevem sloužícímu k ohřevu sanitačního louhu.

Manuální myčka a plnička KEG sudů Sankeg 10 je schopna vysanitovat cca 10 KEGů za hodinu nebo vysanitovat a naplnit 6-7 KEGů (50l). Záleží od rychlosti a šikovnosti obsluhy.

Název komponentyModelPočet
Mačkač sladu 600 kg/hod. ROPPI 6001 ks
Úpravna vody - změkčovač 1000 l/hod. SMK5601 ks
Varná souprava - restaurační, měděná 1 000 l. V10M1 ks
Chladič mladiny 1 000 l/hod. CHM101 ks
Zásobník horké vody 2 000 l. NHV201 ks
Parní vyvíječ, elektrický - 50kW. BM460/521 ks
Spilka - 2 000 l. SPA202 ks
Cylindro-kónický tank 1 000 l. CKT102 ks
Ležácký tanky chlazený vodou vertikální 2000 l. PTVCHD206 ks
Zásobník upravené vody 2 000 l. ZUPV201 ks
Zásobník ledové vody 2 000 l.ZLV201 ks
Chladící agregát ledové vody. VLV641 ks
Sanitační stanice. CIP501 ks
Tank na regeneraci kvasnic - 40 litrů. RGK401 ks
Sanitace a plnění KEG sudů - 10kg/hod. Sankeg 101 ks
Bezolejový kompresor sterilního vzduchu s filtrací a sušičkou. KSV251 ks
Výčepní stůl s výčepní věží-měď, 6 kohoutů. 2T61 ks
*Montáž a montážní materiál pivovaru je vždy dopočítán dle dodatečných informací konkrétního projektu.

Neváhejte nás kontaktovat - nabídku vám sestavíme přímo na míru

to top button