Průmyslový 6-nádobový minipivovar M.B.S.

Stejně jako restaurační minipivovary naší společnosti, tak i naše průmyslové varianty minipivovarů lze dodat ve dvou základních variantách.

U průmyslových minipivovarů jsou však tyto varianty již více rozdílné než pouze typem opláštění varné soupravy. Naše průmyslové varianty se rozdělují na tří nádobové a šesti nádobové. Šesti-nádobová varianta se tedy skládá z šesti samostatných celonerezových nádob a to z mladinového kotle, rmutovací nádoby, vystírací nádoby, scezovací kádě, zásobníku (sběrače) sladiny a vířivé kádě. Průmyslové varianty našich pivovarů jsou vybaveny obslužnou plošinou se schody, umyvadlem s chlazením na vzorky a dotykovým displayem pro ovládání polo nebo plné automatizace varné soupravy. K velkým šesti-nádobovým pivovarům však již doporučujeme volit vždy variantu plné automatizace.

 

Ač “průmyslová” tak šesti-nádobová varná souprava je svým designem ozdobou celého minipivovaru. Vnější provedení může být v broušené nebo leštěné nerezi a společně s celoskleněnými průlezy do všech šesti nádob vytváří příjemný designový kontrast zbytku celé technologie. Toto tvrzení nejlépe potvrzují již existující minipivovary naší produkce např. Pivovar Frau Marta v ruském Rostovu-na-Donu nebo Pivovar Gellert ve městě Astrachanj.

 

Stejně jako všechny další typy našich varen jsou i šesti-nádobové průmyslové varny schopny vařit jak dekokčním, tak i infuzním způsobem a jsou tak schopny uvařit jak dvourmutový klasický plzeňský ležák, tak i svrchně kvašené speciály jako jsou APA, IPA atd.

Šesti nádobová varna je schopna produkce až 6-ti várek během 24 hodin (infuze - 2 rmuty).

Prumyslova Sestinadobova
6 Nadobova Prumyslova

CRAFT VERZE

Oba druhy našich průmyslových varen je možné přizpůsobit potřebám na vaření dnes velice oblíbených tzv. craftových piv. Tyto druhy piva jsou složitější především pro svou vyšší stupňovitost a na varnou soupravu tak kladou trochu jiné nároky než klasický plzeňský typ.

 

CRAFT verze našich průmyslových varen tedy obsahuje několik změn oproti standardní verzi a to především:

  1. Elektrické zvedání kopačky scezovací kádě a to až o 200 mm.
  2. Zvětšení objemu scezovací kádě o min. 20%.
  3. Speciální druh scezovacího dna se zvýšenou propustností oproti standardní variantě.

 

Různé prvky CRAFTové verze našich průmyslových varen lze kombinovat i se standardním typem varny a můžete tak dospět ke zcela jedinečné podobě varné soupravy dle Vašich požadavků.

CRAFT Prumyslova 3 A 6ti Nadobova

Vzorový příklad průmyslového minipivovaru s šesti-nádobovou varnou 2 000 litrů a produkcí až 16 000 hl/rok

Popis vybraných komponentů vzorového příkladu

Dvou tisíc litrová šesti-nádobová varianta průmyslového minipivovaru. Celonerezová varna se skládá ze samostatného mladinového kotle, rmutovací kádě, vystírací kádě, sběrače sladiny, scezovací nádoby a vířivé kádě. Varná souprava produkuje až 2 000 litrů hotového piva na jednu várku. Šestinádobová varna je schopna vyprodukovat až 6 várek za 24 hodin. Varná souprava je v základu ve verzi poloautomatu, ve kterém je z dotykového displaye varny možno ovládat pneumatické klapky na vstupu ventilů s párou a vodou. Obsluha tedy může nastavovat jednotlivé kroky teplot, na které má varná souprava vařit a také objem napouštěné vody. Zbytek klapek a ventilů varny je ve verzi poloautomatu manuálních. V případě velkých 6-ti nádobových varen již doporučujeme varnou soupravu volit ve verzi s plným automatem (AVS-6N).

V šesti-nádobovém průmyslovém modelovém příkladu jsou umístěny cylindro-kónické tanky o užitné velikosti 8 000 litrů (čtyři várky), které slouží k hlavní fermentaci a k ležení piva. Cylindro-kónické tanky je možné vyrobit a dodat v několika kvalitativních provedeních a s různými certifikáty tlakové nádoby (PED, GOST-R), vždy přesně na základě potřeb zákazníka. Standardní osazení tanku si můžete prohlédnout v sekci Produkty / Komponenty / Cylindro-kónické tanky.

Tato izolovaná, celonerezová nádoba, která je vybavena chladícím šnekem, slouží ke skladování a chlazení upravené varní vody, která následně slouží ke schlazení mladiny v jedno-stupňovém chladiči mladiny. Ohřátá na cca. 80 °C pak z chladiče mladiny putuje rovnou do zásobníku horké vody, v němž je udržována až do samotného varného procesu.

Po spilkových kádích je potřeba dalších fermentačních nádob, ve kterých může proběhnout finální kvašení, ležení a stáčení piva. K tomuto účelu jsou v naší vzorové sestavě umístěny tyto vertikální, vodou chlazené tanky s užitným objemem 2000 litrů. Osazení, kvalitativní provedení a parametry tanků je možné individuálně pozměnit přesně podle potřeb každého zákazníka.

Stacionární sanitační zařízení sloužící k sanitaci systému potrubí a nádob (tanků) minipivovaru. Zařízení je vybaveno vlastním čerpadlem k cirkulaci sanitačních roztoků a třemi zásobníky na louh, kyselinu a sterilizovanou oplachovou vodu. Nádoba je také osazena vlastním elektrickým ohřevem, jenž slouží k ohřevu sanitačního louhu.

Automatická myčka a plnička KEG sudů Sankeg 35 s kapacitou cca. 30 KEGů (50l) za hodinu. Sankeg35 je zařízení se dvěma pozicemi, kde první slouží k sanitaci zásaditým a kyselým sanitačním roztokem a druhá k plnění KEGů nápojem.

Název komponentyModelPočet
Mačkač sladu 600-1000 kg/hod ROPPI 1 1001
Spirálový dopravník mačkaného sladuSDK71
Úpravna vody - odželeznění a změkčovač 2500 l/hod.ZOZ261
Varná souprava -průmyslová šesti-nádobová 2 000 l.V20PN5T1
Chladič mladiny 2 000 l/hod.CHM201
Zásobník horké vody 6 000 l. NHV601
Parní vyvíječ, plynový - 250 kg/hodVR2501
Cylindro-kónický tank 8 000 l. CKT8010
Zásobník upravené vody 6 000 l. ZUPV601
Zásobník ledové vody 4 000 l.ZLV401
Chladící agregát ledové vody. VLV1251
Sanitační stanice. CIP5001
Tank na regeneraci kvasnic - 120 litrů. RGK1201
Sanitace a plnění KEG sudů - 30kg/hod.Sankeg 351
Bezolejový kompresor sterilního vzduchu s filtrací a sušičkou - 60m3/hodKSV601
*Montáž a montážní materiál pivovaru je vždy dopočítán dle dodatečných informací konkrétního projektu.

Neváhejte nás kontaktovat - nabídku vám sestavíme přímo na míru

to top button