Průmyslový 3-nádobový minipivovar M.B.S.

Stejně jako restaurační minipivovary naší společnosti, tak i naše průmyslové varianty minipivovarů lze dodat ve dvou základních variantách.

U průmyslových minipivovarů jsou však tyto varianty již více rozdílné než pouze typem opláštění varné soupravy. Naše průmyslové varianty se rozdělují na tří nádobové a šesti nádobové. Tří-nádobová varianta se tedy skládá ze tří samostatných celonerezových nádob a to z rmuto-mladinového kotle, scezovací kádě a výřivé kádě. Průmyslové varianty našich pivovarů jsou vybaveny obslužnou plošinou se schody, umyvadlem s chlazením na vzorky a dotykovým displayem pro ovládání polo nebo plné automatizace varné soupravy.

 

Ač “průmyslová” tak tří-nádobová varná souprava je svým designem ozdobou celého minipivovaru. Vnější provedení může být v broušené nebo leštěné nerezi a společně s celoskleněnými průlezy do všech tří nádob vytváří příjemný designový kontrast zbytku celé technologie. Toto tvrzení nejlépe potrvzují již existující minipivovary naší produkce např. v Pivovaru Český Krumlov, Kvasar v Senticích nebo  Royal Omar Brewery v ruském Alexandrově (a mnoho dalších).

 

Stejně jako všechny další typy našich varen jsou i tří-nádobové průmyslové varny schopny vařit jak dekokčním tak infuzním způsobem a jsou, tak schopny uvařit jak dvourmutový klasický plzeňský ležák tak i svrchně kvašené speciály jako APA, IPA atd.

Doba trvání jedné várky je od 8 (infuze) do 11 hodin (dekokce-2 rmuty).

Vzorove Rozmisteni 3 Nadoba B
Vzorove Rozmisteni 3 Nadoba C
3 Nadobova Prumyslova

CRAFT VERZE

Oba druhy našich průmyslových varen je možné přizpůsobit potřebám na vaření dnes velice oblíbených tzv. Craftových piv. Tyto druh piv jsou složitější především pro svou vyšší stupňovitost a na varnou soupravu tak kladou trochu jiné nároky než klasický plzeňský typ.

 

CRAFT verze našich průmyslových varen tedy obsahuje několik změn oproti standartní verzi a to především:

  1. Elektrické zvedání kopačky scezovací kádě a to až o 200 mm.
  2. Zvětšení objemu scezovací kádě o min. 20%.
  3. Speciální druh scezovacího dna se zvýšenou propustností oproti standartní variantě.

 

Různé prvky CRAFTové verze našich průmyslových varen lze kombinovat i se standartním typem varny a můžete tak dospět ke zcela jedinečné podobě varné soupravy šité na Vaše požadavky.

CRAFT Prumyslova 3 A 6ti Nadobova

Vzorový příklad průmyslového minipivovaru s tří-nádobovou varnou 1 000 litrů a produkcí až 3 000 hl/rok

Popis vybraných komponentů vzorového příkladu

Jeden tisíc litrová tří-nádobová varianta průmyslového typu minipivovaru. Celonerezová varna se skládá ze samostatného rmuto-mladinového kotle, scezovací nádoby a vířivé kádě. Varná souprava produkuje až 1 000 litrů hotového piva na jednu várku. Varná souprava je v základu ve verzi poloautomatu, ve kterém je z dotykového displaye varny možno ovládat pneumatické klapky na vstupu ventilů s párou a vodou. Obsluha tedy může nastavovat jednotlivé kroky teplot, na které má varná souprava vařit a také objem napouštěné vody. Zbytek klapek a ventilů varny je ve verzi poloautomatu manuálních.

Pro hlavní fermentaci v pivovaru jsou v průmyslovém modelovém příkladu umístěny cylindro-kónické tanky o užitné velikosti 2 000 litrů (dvě várky). Cylindro-kónické tanky je možné vyrobit a dodat v několika kvalitativních provedeních a s různými certifikáty tlakové nádoby (PED, GOST-R), vždy přesně na základě zákazníkových potřeb. Standartní osazení tanku si můžete prohlédnout v sekci Produkty / Komponenty / Cylindro-kónické tanky.

Po spilkových kádích je potřeba dalších fermentačních nádob, ve kterých může proběhnout finální kvašení, ležení a stáčení piva. K tomuto účelu jsou v naší vzorové sestavě umístěny tyto vertikální vodou chlazené tanky s užitným objemem 2000 litrů. Osazení, kvalitativní provedení a parametry tanků je možné individuálně pozměnit přesně podle potřeb každého zákazníka.

Tato izolovaná, celonerezová nádoba vybavena chladícím šnekem, slouží ke skladování a chlazení upravené varní vody, která následně slouží ke schlazení mladiny v jedno-stupňovém chladiči mladiny. Ohřátá na cca. 80 °C pak z chladiče mladiny putuje rovnou do zásobníku horké vody, kde je udržována až do samotného varného procesu.

Mobilní sanitační zařízení sloužící k sanitaci systému potrubí a nádob (tanků) minipivovaru. Zařízení je vybaveno vlastním čerpadlem k cirkulaci sanitačních roztoků a dvěma zásobníky na louh a kyselinu. Nádoba je osazena také vlastním elektrickým ohřevem, který slouží k ohřevu sanitačního louhu.

Automatická myčka a plnička KEG sudů Sankeg 25 je schopna vysanitovat cca. 20 KEGů za hodinu nebo vysanitovat a naplnit 15 KEGů. Záleží na rychlosti obsluhy a nastavení délky jednotlivých kroků automatizace.

Název komponentyModelPočet
Mačkač sladu 600 kg/hod. ROPPI 6001
Spirálový dopravník mačkaného sladuSDK71
Úpravna vody - změkčovač 1000 l/hod. SMK5601
Varná souprava - průmyslová 3-nádobová 1 000 l.V10PN1
Chladič mladiny 1 000 l/hod. CHM101
Zásobník horké vody 2 000 l. NHV201
Parní vyvíječ, elektrický - 50kW. BM460/521
Cylindro-kónický tank 2 000 l. CKT203
Ležácký tanky chlazený vodou vertikální 2000 l. PTVCHD209
Zásobník upravené vody 2 000 l. ZUPV201
Zásobník ledové vody 2 000 l.ZLV201
Chladící agregát ledové vody. VLV641
Sanitační stanice. CIP501
Tank na regeneraci kvasnic - 80 litrů. RGK801
Sanitace a plnění KEG sudů Sankeg 251
Bezolejový kompresor sterilního vzduchu s filtrací a sušičkou - 25m3/hodKSV251
*Montáž a montážní materiál pivovaru je vždy dopočítán dle dodatečných informací konkrétního projektu.

Neváhejte nás kontaktovat - nabídku vám sestavíme přímo na míru

to top button