Beer Spa - pro malé pivní lázně

Pro podnikatele plánující kromě otevření minipivovaru také připojení malých pivních lázní do objektu, můžeme nabídnout ideální řešení. Naše technologie minipivovaru je vhodná i pro zajištění dostatečného množství pivní sladiny pro lázeňské potřeby.

Pro začínající i stávající podnikatele v oboru minipivovarnictví a lázeňství naše společnost nabízí menší a nejvíce ekonomickou variantu, jak začít vařit vlastní pivo té nejvyšší kvality. Na této stránce naleznete návrh, jak by mohla vypadat technologie pro startujícího pivovarníka či sládka.

 

Zcela novým typem varných souprav, který vyvinula a inovovala společnost MBS je varná souprava VxPN2 (velikosti 250 až 1000 litrů). Tato varná souprava se skládá ze dvou nádob - scezovací kádě a rmutomladinové pánve, která plní i funkci vířivé kádě. Ohřev je zajištěn externím olejovým trubkovým výměníkem s elektrickými spirálami. Jedná se o nejmenší a nejekonomičtější variantu našich varných souprav.

Úroveň automatizace varné soupravy je pak možné volit od zcela manuální přes poloautomatickou až po plně automatickou. Varnou soupravu je také možné vybavit systémem zvedání kopačky ve scezovací kádi, a to jak manuálně tak elektrickým systémem.

 

Stejně jako všechny další typy našich varen jsou tyto varny schopny vařit jak dekokčním tak infuzním způsobem a jsou, tak schopny uvařit jak dvourmutový klasický plzeňský ležák tak i svrchně kvašené speciály jako APA, IPA atd.

Vizualizace 8 Varna S Chladicem VR3PN 2018
Vizualizace 6 Varna S Chladicem VR3PN 2018
Vizualizace 1 Varna S Chladicem VR3PN 2018
Popis vybraných komponentů vzorového příkladu

Dvounádobová varna V3 o výstavu 300 litrů na várku je vhodná pro restaurační i pro menší průmyslové pivovary. První nádoba se nazývá scezovací káď. Tato nádoba je osazena dvouramenným míchadlem s nastavitelnou výškou prořezávání a demontovatelným scezovacím sítem. Vyhazování mláta z nádoby je realizováno skrze boční průlez a probíhá pomocí reverzního chodu míchadla. Druhá nádoba je kombinací rmutovystírací nádoby a vířivé kádě. Ohřev a míchání v této nádobě zajišťuje systém podávací jednotky a olejový externí výměník, který je osazený elektrickými spirálami.

Při absenci parního vyvíječe v tomto typu minipivovaru, jsou naše zásobníky na horkou vodu vybaveny několika elektrickými spirálami, namísto ohřevného nerezového šneka. Tyto elektrické spirály zajistí ohřev varné vody na požadovanou teplotu.

Zásobník pivní sladiny ZPS6 slouží k uskladnění pivní sladiny a k udržování její konstantní teploty. Ohřev nádoby je zajišťován pomocí nerezového šneka v němž cirkuluje horká voda ze zásobníku NHV8E.

Pro hlavní fermentaci piva jsou v pivovaru v Craft-Start modelovém příkladu umístěny cylindro-kónické tanky o užitné velikosti 600 litrů (dvě várky). Cylindro-kónické tanky je možné vyrobit a dodat v několika kvalitativních provedeních a s různými certifikáty tlakové nádoby (PED, GOST-R), vždy přesně na základě potřeb zákazníka. Standardní osazení tanku si můžete prohlédnout v sekci Produkty / Komponenty / Cylindro-kónické tanky.

Po cylindro-kónických tancích je potřeba dalších fermentačních nádob, ve kterých může proběhnout finální kvašení, ležení a stáčení piva. K tomuto účelu jsou v naší vzorové sestavě umístěny tyto vertikální, vodou chlazené tanky s užitným objemem 2000 litrů. Osazení, kvalitativní provedení a parametry tanků je rovněž možné individuálně pozměnit, přesně podle potřeb každého zákazníka.

Mobilní sanitační zařízení sloužící k sanitaci systému potrubí a nádob (tanků) minipivovaru. Zařízení je vybaveno vlastním čerpadlem, které slouží k cirkulaci sanitačních roztoků a dvěma zásobníky na louh a kyselinu. Nádoba je také osazena vlastním elektrickým ohřevem, jenž slouží k ohřevu sanitačního louhu.

Manuální myčka a plnička KEG sudů Sankeg 10 je schopna vysanitovat cca. 10 KEGů za hodinu nebo vysanitovat a naplnit 6-7 KEGů (50l). Záleží na rychlosti a šikovnosti obsluhy.

Ve vzorovém příkladu Beer-Spa minipivovaru jsou obsaženy následující komponenty

Název komponentyModelPočet
Mačkač sladu 200 kg/hod. ROPPI 2501 ks
Úpravna vody - změkčovač 1000 l/hod.SMK5601 ks
Varná souprava dvounádobová 300 litrů V3PN21 ks
Zásobník pivní sladiny 600 l. ZPS61 ks
Chladič mladiny 500 l/hod.CHM51 ks
Zásobník horké vody 600 l.NHV6E1 ks
Cylindro-kónický tank 600 l. CKT62 ks
Přetlačný tank vertikální 600l. PTVCDH66 ks
Zásobník ledové vody 600 l.ZLV61 ks
Chladící agregát ledové vody. VLV251 ks
Sanitační stanice. CIP501 ks
Tank na regeneraci kvasnic - 40 litrů. RGK401 ks
Sanitace a plnění KEG sudů - 10kg/hod. Sankeg 101 ks
Bezolejový kompresor sterilního vzduchu s filtrací a sušičkou. 8m3/hodKSV81 ks
*Montáž a montážní materiál pivovaru je vždy dopočítán dle dodatečných informací konkrétního projektu.

Neváhejte nás kontaktovat - nabídku vám sestavíme přímo na míru

to top button